Pikieta przeciwko paleniu

Dnia 31.05.2016 roku klasa VI wybrała się na przemarsz z transparentami do Sułkowic. Dzień wcześniej przygotowaliśmy pomysłowe plakaty związane z Dniem Bez Papierosa. W ten sposób chcieliśmy uświadomić innym, że nie warto niszczyć swoje zdrowie. Podczas marszu rozdawaliśmy cukierki osobom nie palącym i plakietki z prośbą o nie trucie się osobą palącym. Kiedy dotarliśmy na miejsce (tj. Rynek w Sułkowicach) przekonaliśmy wiele osób, żeby (chociaż dziś) nie palili. Zdarzył się jednak przykry incydent-pewna kobieta pomimo nalegań uczniów i nauczycieli nie chciała wyrzucić papierosa. Dodaliśmy sobie sił lodami i zimnymi napojami. Podczas drogi powrotnej promowaliśmy hasła wzywające do nie palenia papierosów. Do szkoły wrócili zmęczeni, ale w świetnych humorach.