Bezpieczny przedszkolak - wizyta policjanta w przedszkolu

W obecnym roku szkolnym myśl przewodnia  rocznego planu pracy dotyczy bezpieczeństwa  i zdrowia. Jedną z osób, która reprezentuje zawód związany z dbałością o bezpieczeństwo ludzi na co dzień jest policjant. Dlatego 19 listopada odwiedził nas pan policjant Krystian Biela- tata Olafa.

Podczas spotkania tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Pan policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypominał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba.  Podkreślił korzyść noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się opowiadania  o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy za spotkanie.

Marta Szczurek